Banner
Michal Datko- I.Ae - prvý na celoslovenskej súťaži Mladých elektronikov

Michal Datko reprezentoval našu školu na celoslovenskom finále Technickej súťaže mladých elektronikov, ktoré sa konalo 12.- 13.12.2023 v Trenčíne. Odborná porota ocenila jeho vlastný výrobok syntetizátor, ktorý sám zhotovil a prezentoval na súťaži.

Pri výrobe sa inšpiroval starou knihou o fungovaní elektronických hudobných nástrojov a  internetom. Všetko potrebné si zhotovil s otcovou pomocou a svojimi rukami. Plošné spoje si ručne vyleptal chemickou fotocestou. Klávesy zhotovil z odpadového plexiskla pomocou frézovačky v otcovej firme. Najťažším orieškom bolo zhotoviť schému v programe EAGLE a doladiť osciloskopom správnu frekvenciu klávesov. Syntetizátor môže vydávať zvuky v 3 oktávach a zvuky je možné dofarbiť pomocou posuvných potenciometrov, ktoré si tiež sám zhotovil.

Michalovi srdečne blahoželáme ku skvelému úspechu a reprezentácii školy!

https://sospknazia.edupage.org/news/#

 

Nástenka


ZAkraj

Potvrdenie o návšteve

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo