Banner
Novinky
Výsledková listina po 2. kole PS pre školský rok 2024/2025


 
Oznámenie o konaní druhého kola prijímacích skúšok do 1.ročníka štúdia pre škol. r. 2024/25

Stredná odborná škola polytechnická v Dolnom Kubíne - Kňažej týmto oznamuje, že druhé kolo prijímacích skúšok na nenaplnené miesta do študijných a učebných odborov sa bude konať dňa 18.06.2024 v budove školy so začiatkom o 07:30 (registrácia prihlásených).

Poprosíme Vás doručiť nám čo najskôr vypísanú a školou potvrdenú prihlášku na štúdium vo zvolenom odbore na sekretariát školy, a to buď osobne, alebo poštou na adresu: SOŠ polytechnická Dolný Kubín - Kňažia, Jelšavská 404, 026 01 Dolný Kubín.

Počty voľných miest nájdete  tu :


Č. odboru

Názov odboru

Počet voľných

miest pre 2. kolo


2411 K

 

Mechanik /čka/ nastavovač /ka/

 

6

 

2426 K

 

Programátor /ka/ OaZSaZ

 

1

 

2679 K

 

Mechanik /čka/ mechatronik /čka/

 

0

 

2697 K

 

Mechanik /čka/ elektrotechnik /čka/ – silnoprúd

 

0

 

2697 K

 

Mechanik /čka/ elektrotechnik /čka/ – počítačové siete

 

2

 

2423 H

 

Nástrojár /ka/

3

 

2487 H 01

 

Autoopravár /ka/  mechanik /čka/

 

4

 

2487 h 02

 

autoopravár /ka/  elektrikár /ka/

5

 

2683 H 11

 

Elektromechanik /čka/-silnoprúd. techniky

 

1

 

SPOLU

 

 

22

 

 

S úctou

 

Ing. Adriana Bellová

riaditeľka školy

 
Výsledky prijímacích skúšok pre školský rok 2024/2025


 
Súťaž Mladý mechatronik 2024 v Trnave
Súťaž Mladý mechatronik 2024 v Trnave - Obrázok 4
Súťaž Mladý mechatronik 2024 v Trnave - Obrázok 5
Súťaž Mladý mechatronik 2024 v Trnave - Obrázok 6

Dňa 23.4 a 24.4.2024 sa uskutočnil 8. ročník celoštátnej  súťaže stredných odborných škôl Mladý mechatronik  Skills Slovakia 2024. Vyhlasovateľom súťaže bolo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťaž sa konala na  Materiálovo-technologickej fakulte STU so sídlom v Trnave. Súťažili dvojice, ktoré mali v časovom limite 2 hodiny poskladať, naprogramovať a odskúšať montážny stroj určený na montovanie a triedenie výrobkov. Našu školu reprezentovala dvojica Andrej Zuberský a Michal Novák z triedy 3.D.

Viac...
 
ALMA MATER 2024 – miniveľtrh vysokých škôl
ALMA MATER 2024 – miniveľtrh vysokých škôl - Obrázok 1
ALMA MATER 2024 – miniveľtrh vysokých škôl - Obrázok 2
ALMA MATER 2024 – miniveľtrh vysokých škôl - Obrázok 3

ALMA MATER 2024, miniveľtrh vysokých škôl, je projekt Ministerstva školstva výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, ktorého cieľom je predstaviť stredoškolským študentom ponuku vysokých škôl na Slovensku.

Viac...
 
Prezentácia nového študijného programu Strojníckej fakulty STU v Bratislave
 • Prezentácia nového študijného programu Strojníckej fakulty STU v Bratislave v spolupráci s partnerskou firmou Miba Sinter Slovakia s.r.o. v Dolnom Kubíne - Obrázok 1
  Prezentácia nového študijného programu Strojníckej fakulty STU v Bratislave v spolupráci s partnerskou firmou Miba Sinter Slovakia s.r.o. v Dolnom Kubíne - Obrázok 2

  20. marca 2024 sa žiaci tretieho ročníka SOŠP a ďalších stredných škôl zúčastnili prezentácie nového študijného programu Strojníckejfakulty STU v Bratislave v priestoroch Miba Sinter Slovakia s.r.o. v Dolnom Kubíne, ktorá je partnerskou firmou fakulty. „Študuj. Praxuj. Zarábaj.“ je motto programu Profesijný bakalár: Prevádzkový technik dopravnej a výrobnej techniky.

Viac...
 
Stretnutie Mládežníckeho parlamentu ŽSK
 • Stretnutie Mládežníckeho parlamentu ŽSK - Obrázok 1
  Stretnutie Mládežníckeho parlamentu ŽSK - Obrázok 2

  Dňa 22.4.2024 sa predseda a člen ŠP našej školy, Michal Novák a Matej Noga, zúčastnili stretnutia Mládežníckeho parlamentu ŽSK. Pred poslancov na Zastupiteľstve ŽSK predstúpilo viac než 130 žiakov zo 40 stredných škôl Žilinského kraja, ktorí sú súčasťou novovzniknutého mládežníckeho parlamentu. Zástupcovia jednotlivých regiónov predstavili svoju činnosť a vízie. Následne im boli udelené delegačné listiny.

 
Deň učiteľov
 • Deň učiteľov - Obrázok 1
  Deň učiteľov - Obrázok 2
  Deň učiteľov - Obrázok 3
  Deň učiteľov - Obrázok 4
  Deň učiteľov - Obrázok 5
  Deň učiteľov - Obrázok 6
  7

  Na Slovensku a Česku oslavujeme Deň učiteľov od roku 1955 a 28. marec pritom nie je náhodný, v tento deň si totiž pripomíname výročie narodenia Jana Amosa Komenského.

Viac...
 
Dejepisná exkurzia v Poľsku – Auschwitz-Birkenau a Krakov
 • Dejepisná exkurzia v Poľsku – Auschwitz-Birkenau a Krakov - Obrázok 1
  Dejepisná exkurzia v Poľsku – Auschwitz-Birkenau a Krakov - Obrázok 2

  V pondelok 18. marca 2024 sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzie v Poľsku. Žiaci navštívili miesto jednej z najväčších tragédií v dejinách ľudstva. Na vlastné oči mohli vidieť, čo sa učia na hodinách dejepisu, a stáť na miestach, kde sa len pár desaťročí dozadu odohrávali hrôzy, ktoré ľudstvo dovtedy nepoznalo.

Viac...
 
Brigáda na Židovskom cintoríne v DK
Tím I.Aa na jarnej dobrovoľnej brigáde v DK
Záber na krásne fialové kvietky, ktorými bol posiaty celý cintorín, symbolizovali pietu a smútok nad osudom obetí


Počasie nám prialo, pracovalo sa nám dobre, cintorín zdobili tisíce drobných modrých kvetov.

Viac...
 
Matematický klokan

Medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl Matematický klokan prebehla v tomto školskom roku dňa 26.03.2024. V čase od 10:00 do 11:20 tridsať žiakov našej školy riešilo on-line dvadsaťštyri úloh v sprístupnenom prostredí. Pracovali v učebni INF 2  pod dozorom Mgr. Dušana Janáka, na prácu žiakov v učebni INF 3 dozerala Mgr. Zuzana Babicová.

Viac...
 
Young car mechanic 2024

Dňa 5.4.2024 sa štyria naši žiaci 3.ročníka odboru autoopravár zúčastnili regionálneho kola súťaže mladých autoopravárov, sponzorovanej spoločnosťou INTERCARS. Mali možnosť si overiť svoje praktické vedomosti v oblasti pneuservisu, garančných prehliadok vozidiel, výmeny rozvodových mechanizmov, nastavovania svetlometov a diagnostiky zapaľovacej sústavy. Aj keď sa neumiestnili na bodovaných miestach odniesli si množstvo poznatkov pre ich budúce povolanie. Súťaž bola doplnená aj o zaujímavú prednášku o reklamáciách náhradných dielov.

 
TECHNICKÝ ŠIKULA 2024


TECHNICKÝ ŠIKULA 2024 - Obrázok 1


Dňa 22. marca 2024 sa v našej škole uskutočnil 5. ročník súťaže TECHNICKÝ ŠIKULAZúčastnilo sa ho 40 súťažiacich z 20 základných škôl Oravy a Liptova.


Viac...
 
Veľkonočná kvapka krvi
           Veľkonočná kvapka krvi  - Obrázok 1
           Veľkonočná kvapka krvi  - Obrázok 2
           Veľkonočná kvapka krvi  - Obrázok 3

Dňa 21.marca 2024 sa študenti našej školy zúčastnili Veľkonočnej kvapky krvi. Bol to ich ďalší krok k dospelosti uvedomujúc si zodpovednosť za vlastné zdravie i dôležitosť pomoci blížnym v núdzi.

Viac...
 
Veľkonočná praženica - urob niečo pre druhých, poteš tým aj seba...

Vďaka patrí žiakom I.C a II.C, ktorí boli ochotní urobiť čosi nad rámec svojich povinností a podeliť sa s inými


V prvý jarný deň - 21. 3. 2024 sa teda pár nadšencov z I.C a II.C rozhodlo urobiť čosi pre iných...

Viac...
 
VÝSLEDKY 1. KOLA ŠTUDENTSKÝCH PREZIDENTSKÝCH VOLIEB 2024
 
200 ton z lesa von
200 ton z lesa von - Obrázok 3
200 ton z lesa von - Obrázok 4

V utorok 12. marca 2024 uskutočnilo svoju prvú čistiacu aktivitu aj 40 žiakov a pedagógov zo SOŠ polytechnickej Dolný Kubín - Kňažia. Zamerali sa najprv na areál školy a potom aj na jeho vonkajšie okolie, z ktorého sa im podarilo spoločným úsilím odstrániť 114 kg odpadu. Ďakujeme stredoškolákom z Kňažej a za ich úsilie a aktivitu dávame klobúk dole a palec hore!

 
Sezónne prezutie pneumatík

 
Dialóg medzi generáciami - v srdci večné dieťa, raz dobrý otec...

1. jún 2024 - Deň detí - bude na to ako stvorený!

Každý z nás ostáva v srdci dieťaťom...

Poďme sa teda opäť vrátiť do detských čias, zahrať sa, zabaviť a urobiť pritom aj niečo pre mladšiu generáciu skôlkarov.

Čo tak ukázať, čo všetko vieme, aké sú naše záľuby, v čom sme dobrí?

A pritom ešte zabaviť i niečo naučiť deti zo Súkromnej materskej škôlky Montessori v Dolnom Kubíne?

Je ľahké vyčariť detský úsmev?
Poďme sa so škôlkarmi vrátiť do detstva!
Najkrajšou odmenou je detská úprimná radosť...

Viac...
 
SOČ - stredoškolská odborná činnosť

V tomto školskom roku prebieha 46. ročník súťťaže „Stredoškolská odborná činnosť". Poslaním súťaže je vyhľadávať talentovaných a nadaných žiakov stredných škôl. Žiaci si vyberú tému, spracujú ju do samostatnej písomnej práce, predstavia svoju prácu a diskutujú o nej s odbornou komisiou. Školské kolo SOČ mala naša škola 27.02.2024. Mário Lacko žiak II.E triedy po víťazstve v školsom kole postúpil do okresného kola. To sa uskutočnilo dňa 07.03.2024  na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Dolnom Kubíne.  Z prvého miesta v okresnom kole pokračuje krajským kolom, ktoré  sa uskutoční v Spojenej priemyselnej škole informačných technológií v Kysuckom Novom Meste a to  26. marca 2024.

Viac...
 
Písomné maturitné skúšky

Naši štvrtáci zo IV. C a IV. E sa v dňoch 12. a 13. marca 2024 potrápia na písomných maturitných skúškach zo slovenského jazyka a literatúry a z cudzieho jazyka. Začína tak finálne obdobie ich študentského života na našej škole. Svoje vedomosti musia preukázať pri písaní testu aj slohovej práce a dokázať tak sebe aj nám, že sú na skúšku dospelosti naozaj dobre pripravení. Po písomných skúškach ich ešte čakajú praktické a aj ústne maturity. Veríme, že všetci čo najlepšie zúročia vedomosti a zručnosti nadobudnuté počas štúdia a každú časť maturity úspešne zvládnu! Držíme im palce a prajeme veľa šťastia!

 
Celou vetou - Adriana Bellová: Žiakom dokážeme zabezpečiť modernú prax
Celou vetou - Adriana Bellová: Žiakom dokážeme zabezpečiť modernú prax  - Obrázok 1

Celý rozhovor TVDK s riaditeľkou školy Adrianou Bellovou si môžete vypočuť na tomto linku:

https://www.youtube.com/watch?v=LC0ueTl5G0Q&t=86s


 
Simulované študentské voľby

Milí študenti,

aj naša škola sa zapojila do akcie tohtoročných simulovaných volieb, ktoré organizuje mládežnícka organizácia https://www.studentskevolby.sk/. V predbežnom prieskume medzi študentami výsledky ukázali, že najväčší záujem bol o priority kandidátov na prezidenta a oblasti, ktorým sa venujú. Pripravili sme si pre vás preto rýchle zhrnutie ku každému kandidátovi. Zdieľajte a informujte o voľbách aj svojich spolužiakov a spolužiačky.

Vzorka pozostáva z 1221 odpovedí zo stredných škôl naprieč Slovenskom, ktoré vypĺňali dotazník v čase od 27. 2. - 4. 3. 2024. Prieskum nie je reprezentatívny.

 

Zdroj: https://www.facebook.com/studentskevolby16

 
Ponúkame na prenájom skvelý priestor pre šport

Naša nová školská športová hala je nadšencom športu prístupná v poobedňajších a večerných hodinách, počas celého týždňa.

Ešte stále máme voľné termíny, aby ste si mohli prísť zašportovať v príjemnom prostredí s moderným zázemím a tribúnou s kapacitou 40 miest.


Viac informácií o voľných termínoch a podmienkach prenájmu získate na tel. čísle 0905 754 237 (v čase od 8.00 do 14.00), alebo na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Neváhajte, termíny sa rýchlo napĺňajú.

Športová hala 2024

 
VIRTUÁLNA PREHLIADKA ŠKOLY

Milí žiaci, vážení rodičia a výchovní 

poradcovia,  dovoľte, aby sme Vás  takouto

virtuálnou  formou privítali na našej škole. 


 Prostredníctvom videí Vás prevedieme po areáli

školy a predstavíme Vám možnosti štúdia, 

našich pedagógov a učebne školy.


 Už teraz sa veľmi tešíme na osobné stretnutie v prípade, 

že sa rozhodnete pre štúdium na našej škole.             

                                                                                                             

Vstúpte cez nasledovný link:

VIRTUÁLNA PREHLIADKA ŠKOLY    

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


                                                              


A nezabudnite sa zapojiť do našej ZDIEĽACEJ SÚŤAŽE

O FAJNOVÉ CENY

                             


V prípade, že potrebujete ešte ďalšie informácie, kontaktujte nás:

                                              

 
Starostlivosť o vlastné zdravie, úcta k životu - etická výchova tak trochu inak...

Ako sa liečilo na Orave v minulosti, sa mohli v utorok 27.02.2024 dozvedieť žiaci I.A a II.E v rámci hodiny etickej výchovy na výstave vo Florinovom dome v Dolnom Kubíne.

Viac...
 
Hamlet v Divadle J. G. Tajovského

II. E mala možnosť zažiť naživo Hamleta. Zimomriavky i rozpačité pohľady, aj o tom bol utorok 13.02.2024 vo Zvolene.

Viac...
 
Valentínsky turnaj ❤

Na deň zamilovaných (14.02.2024) si SOŠP a SZŠ DK pripravili pre svojich žiakov spoločný valentínsky turnaj, kde žiaci a žiačky, náhodne rozdelení v tímoch, získavali body za úspešné splnenie jednotlivých stanovíšť. Stanovištia sa týkali fyzických a koordinačných zručností, vedomostí o KPR, ľudskom tele a prvej pomoci, ale zamerali sa aj na vzájomné spoznávanie sa a vytváranie priateľstiev. 

Gratulujeme výherným tímom a ďakujeme všetkým, ktorí sa aktívne podieľali či už na príprave a moderovaní turnaja a realizácií stanovíšť, ako aj ďakujeme žiakom a žiačkam za ich spoluprácu a priateľské správanie. Dúfame, že v podobnom počte sa stretneme aj o rok!

A ako žiaci písali na láskavých odkazoch: ľúbme sa všetci a ľúbme druhých, tak ako ľúbime seba! ❤

Viac na https://sospknazia.edupage.org/news/

 
1. miesto - Krajské kolo súťaže stredných škôl v SIP

V stredu 7. februára 2024 sa v Súkromnej Spojenej škole EDUCO, Slanická osada zúčasnili58. ročníka súťaže krajského kola SIP (spracovanie informácií na počítači) aj naši žiaci z 1. a 3.ročníka, odbor mechanik elektrotechnik a mechanik elektrotechnik počítačových systémov.

 

Viac...
 
Lyžiarsky výcvik

V dňoch 29.1. – 2.2.2024 sa na našej škole uskutočnil lyžiarsky výcvik, ktorého sa zúčastnili žiaci 1. ročníka. Lyžiarsky výcvik, ktorý prebiehal formou dennej dochádzky, sa uskutočnil v krásnom prostredí lyžiarskeho strediska Ski Kubínska, ktoré sa nachádza priamo v našom meste  Dolný Kubín v nadmorskej výške 1 346 m. Prvé tri dni sme zažili priam ideálne podmienky s nádherným slnečným počasím. Štvrtok nás prekvapil nefungujúcou elektrinou, tak sme si urobili náhradný program – poriadnu prechádzku, ktorá bola odmenená fantastickými parenými buchtami na Gäceli. V piatok sme si užili posledné jazdy a jedinečné výhľady a rozlúčili sme sa aj so snehom.

Viac...
 
Turistický kurz

V dňoch 29.1. – 2. 2.2024 sa študenti našej školy zúčastnili turistického kurzu. Absolvovali niekoľko turistických trás v okolí Dolného Kubína.

Počas  turistických trás žiaci spoznávali svoje okolie, objavovali pre nich nepoznané miesta okolia Kubína, mali žiaci možnosť spoznať  náučný chodník na Kuzminove, vidieť Kaplnku sv.Vendelína i Bajčiovú vežu na Gäceli. Naučili sa prekonávať rôzne prekážky ale v neposlednom rade aj samého seba.

Celková atmosféra bola príjemná, priateľská, k čomu prispeli žiaci svojím prístupom, správaním, zodpovednosťou a rešpektom.

Viac na https://sospknazia.edupage.org/?

 
Nová študovňa

Dobrý deň, milí študenti,

naša nová študovňa sa nachádza v učebňa č. 4 oproti zborovni, vedľa kabinetu špeciálnej pedagogičky v budove školy na prízemí. A vyzerá naozaj pekne. Sú Vám tu k dispozícii 3 moderné počítače s prístupom na internet a tlačiareň.Je prístupná denne, každé ráno pred vyučovaním od 7.00 hodiny do 7.30 hodiny, taktiež poobede od 13.00 hodiny do 15.00 hodiny každý vyučovací deň.

V

Viac...
 
Nové ponuky práce (Marec 2024)

Stredná odborná škola polytechnická, Jelšavská 404, 026 01 Dolný Kubín – Kňažia prijme zamestnanca na pracovnú pozíciu

Všetky ponuky práce nájdete v sekcii Ponuka práce (vpravo v spodnej časti stránky).

 
Michal Datko- I.Ae - prvý na celoslovenskej súťaži Mladých elektronikov

Michal Datko reprezentoval našu školu na celoslovenskom finále Technickej súťaže mladých elektronikov, ktoré sa konalo 12.- 13.12.2023 v Trenčíne. Odborná porota ocenila jeho vlastný výrobok syntetizátor, ktorý sám zhotovil a prezentoval na súťaži.

Viac...
 
II. C a III. E v divadle v Žiline

A JE TU ZAS!

Chcel som ukázať, že Hitler by mal aj dnes šancu na úspech, hoci  trochu v inej podobe.“ Timur Vermes

 

DOJMY A POSTREHY NAŠICH ŽIAKOV Z DIVADELNÉHO PREDSTAVENIA:

 

Viac...
 
Dni otvorených dverí

V dňoch 7. a 8. 12.2023  naša škola pripravila dni otvorených dverí a tešíme sa, že opäť po dlhej dobe ožila zvedavými pohľadmi cca 160 deviatakov z okolitých základných škôl. Po náročnej rekonštrukcii sme im chceli  ukázať vynovenú školu a  pracoviská odborného výcviku, telocvičňu, areál školy a tiež podať informácie zábavnou formou.

Viac...
 
ŠPORTOVÉ SÚŤAŽE NAŠICH ŽIAKOV

V mesiaci november sa naši študenti zúčastnili niekoľkých športových turnajov a súťaží a to vo futsale, florbale, bedmintone a pretláčaní rukou. Do všetkých súťaží nastúpili s nesmiernym zápalom, obrovskou chuťou , neuveriteľným športovým nadšením a hlavne s veľkým srdcom. V každej z nich siahli až na dno svojich síl a skvele reprezentovali našu školu. Zápolili sme s kubínskymi školami: Gymnázium P.O.H.Dolný Kubín, Obchodná akadémia, SOŠ obchodu  a služieb, Stredná

Viac...
 
Zenit - 2. miesto v kategórii A – technické kreslenie
Attachments:
Download this file (Zenit_2023.pdf)Zenit_2023.pdf

Dňa 29.11.2023 sa naši žiaci zúčastnili krajského kola národnej súťaže Zenit v strojárstve v SOŠ strojníckej v Kysuckom Novom Meste. V ťažkej konkurencii zúčastnených stredných škôl v Žilinskom kraji, náš žiak Štefan Karč, študent 4.ročníka študijného odboru 24 11 K mechanik nastavovač, obsadil výborné 2. miesto v kategórii A – technické kreslenie.

Štefanovi k jeho úspechu gratulujeme.

 
Olympiáda v anglickom jazyku 2023/2024
Tak ako aj po predchádzajúce roky, s týmto školským rokom prichádzajú aj nové kolá olympiád. A tak sme aj my, učitelia anglického jazyka, pripravili pre našich študentov v školskom roku 2023/24 ďalšie kolo súťaže - školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Na Slovensku je to už 34. ročník tejto súťaže venovanej podpore talentovaných mladých s podporou Iuventy - Slovenského inštitútu mládeže a vyhlasovateľom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. V tomto školskom roku sme opäť na odporúčanie našich učiteľov angličtiny oslovili jednotlivých žiakov a vytvorili tak družstvo najnadanejších tohto celosvetovo druhého najpoužívanejšieho jazyka. A tak 23 našich naj prijali “challenge“ – písali test, kde si merali sily v čítaní a počúvaní s porozumením, cvičení zameraných na gramatiku a slovnú zásobu i ústnej konverzácie s Mgr. Miriamou Ferancovou a Mgr. Annou Fatinovou.
Viac...
 
SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠPORTOVEJ HALY A DIELNÍ

Piatok 10.11.2023 bol pre nás výnimočný deň. Privítali sme v našej škole viac než 50 vzácnych hostí a spoločne so zamestnancami a žiakmi našej školy sme sledovali, ako po slávnostných príhovoroch županka ŽSK Ing. Erika Jurinová, primátor mesta DK Ing. Ján Prílepok, Mgr. Miroslav Dráb,  Ing. Martin Habiňák a naša p. riaditeľka Ing. Adriana Bellová spoločne prestrihli pásku, aby uviedli do života novozrekonštuovanú športovú halu a školské dielne.

Viac...
 
Rodičovské združenie

Vážení rodičia,

dovoľujeme si Vás čo najsrdečnejšie pozvať do našej školy na Plenárne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať dňa 4.10. 2023 (streda) o 15.30 hod. v školskej jedálni.

Po jeho skončení sa uskutočnia triedne rodičovské združenia v budove školy.

Ak Vám to Vaše pracovné a osobné povinnosti dovolia, prosíme Vás o účasť, aby sme mohli schváliť všetky potrebné veci pre tento školský rok.

Tešíme sa, že sa Vami budeme môcť znova osobne stretnúť!

S pozdravom

Ing. Adriana Bellová,riaditeľka školy

 
Deň jazykov

26. septembra 2023 si naša škola pripomenula Európsky deň jazykov, ktorého cieľom je poukázať na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti. Pri tejto príležitosti vyučujúce anglického jazyka Mgr. Tomáňová, Mgr. Fatinová a Mgr. Ferancová zorganizovali pre žiakov rôzne aktivity, súťaže a kvízy, v ktorých žiaci mali možnosť preukázať svoje vedomosti o európskych krajinách, jazykoch, ich zvykoch a tradíciách, národných jedlách, športoch a pod.

 
Nezabudnutí susedia – Deň obetí holokaustu a rasového násilia

V piatok 8. septembra 2023 sa žiaci III. C spolu s pánom asistentom Radoslavom Záňom zúčastnili pietnej spomienky na obete holokaustu a rasového násilia. Celoslovenské podujatie konané pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia, ktorý si pripomíname 9. septembra, sa v Dolnom Kubíne začalo v priestoroch Gymnázia P. O. Hviezdoslava online stretnutím s pánom profesorom Yohananom Friedmannom, oravským rodákom, ktorý svoje detstvo prežíval v časoch druhej svetovej vojny a niekoľko rokov po jej skončení sa presťahoval do Izraela.

Viac...
 
Literárna exkurzia a návšteva Novej scény v Bratislave – muzikál Bedári

Jeden z posledných letných dní roku 2023, 21. september, prežili niektorí žiaci IV. C a IV. E so svojimi triednymi učiteľkami Ivanou Škulecovou a Magdalénou Turčinovou v Bratislave. Po príchode do nášho hlavného mesta a obede v jednom z obchodných centier nám slnečné a príjemne letné počasie umožnilo pokochať sa uličkami Starého Mesta.

Viac...
 
Krúžková činnosť 2023-24

V školskom roku 2023-24 budú v našej škole fungovať krúžky podľa rozpisu v prílohe.

Študenti sa môžu prihlásiť vedúcemu krúžku, prípadne  oznámiť svoj záujem triednemu učiteľovi a odovzdať mu vzdelávací poukaz do 25.9.2023.

 Viac na 

https://sospknazia.edupage.org/news/?gtnid=1675#news-1675

 
Cvičenia na ochranu života, zdravia a na budovanie triedneho kolektívu

Tak ako býva zvykom, tak aj tohtoroční prváci si z tried 1.A, 1.C a 1.E  odskúšali svoje schopnosti na aktivitách, ktoré sa konali 6. a 7. septembra na pôde školy. Naši žiaci si odskúšali svoju silu, vytrvalosť, pozornosť, priestorovú orientáciu, myslenie či logiku, a zároveň si rozvíjali súťaživého ducha, komunikáciu a kooperáciu či už medzi spolužiakmi v triede alebo triedami ako celkami.

Viac...
 
Ekofotografia

EKOFOTOGRAFIA je medzinárodná súťažná výstava fotografií s ekologickou tematikou, ktorú organizuje Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v dvojročných intervaloch. Jej poslaním je prostredníctvom fotografie poukázať na prírodné zvláštnosti, ktoré nás obklopujú, na ich krásy, ale i negatívne zásahy človeka do prírody. Cieľom je rozšíriť poznatky o prírode a krajine a tak nabádať hlavne mladých ľudí k úsiliu o zachovanie a ochranu všetkého, čo okolo nás príroda vytvorila. Súťaž má dve kategórie:

Viac...
 
Výberové konanie na pozíciu riaditeľ SOŠ polytechnickej
Oznámenie o vyhlásení výberového konania:
 
Otvorenie nového školského roka 2023/24

Milí študenti, vážení rodičia,

dovoľujeme si Vám oznámiť, že slávnostné otvorenie školského roka 2023/24 sa  bude konať dňa 4.9.2023 o 08.00 hod. na školskom dvore.

Dozviete sa tu aj program  na ďalšie dni a všetky podmienky týkajúce sa začiatku školského roka.  Triedni učitelia dajú žiakom aj všetky potrebné potvrdenia (napr. pre vybavenie preukážky na dopravu).

Pokiaľ máte záujem o stravovanie sa v školskej jedálni a ešte ste sa neprihlásili na stravovanie, resp. ste nezaplatili stravné na september 2023, prosíme Vás, vykonajte tak ihneď (https://www.sospknazia.sk/index.php/uvod/556https://www.sospknazia.sk/index.php/uvod/725 ).

Je potrebné si už aj nahlásiť Vás záujem o obedy od 5.9.2023. Cena stravného zostáva zatiaľ  nezmenená.  Zálohová platba je 51 €  (cena jedného obedu je 2,60 €).

Pokiaľ máte záujem o ubytovanie, pre našich žiakov je k dispozícii pár miest na školskom internáte Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne. Ale aj tu je potrebné sa urýchlene dohlásiť  (https://oadk.edupage.org/a/skolsky-internat ).

Tešíme sa na stretnutie s Vami po prázdninách.

 Ing. Adriana Bellová

riaditeľka školy

 
KONIEC ŠKOLSKÉHO ROKA 2022/2023

Milí kolegovia, milí žiaci,

prajeme Vám krásne prázdniny a tešíme sa na Vás v septembri. Smile 


 
More Articles...
« StartPrev12345678910NextEnd »

Page 1 of 13

Nástenka


ZAkraj

Potvrdenie o návšteve

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo