Banner
Študenti, máte nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu?

Digitálna koalícia spolu s ministerstvom pre investície a informatizáciu SR (MIRRI) spustila novú schému pomoci s názvom Digitálny žiak https://digitalnyziak.sk/zakladne-informacie/. Tá spočíva v poskytovaní finančnej dotácie na nákup výpočtovej techniky pre viac ako 152-tisíc žiakov základných a stredných škôl. O príspevok na nákup nového počítača či tabletu môžu požiadať žiaci a ich zákonní zástupcovia do konca júna. Uplatniť si ho budú môcť v niektorej zo stoviek predajní digitálnej techniky v rámci celého Slovenska.

Príspevok môžu získať až štyri skupiny žiakov

Nárok na 350 eurový príspevok majú:

  • žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)
  • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
  • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60 percent mediánu príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, respektíve doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti, napríklad potvrdenie o nezamestnanej osobe) – pre domácnosť dvoch dospelých s dvomi deťmi do 14 rokov to bolo vlani 890 eur mesačne
  • všetci žiaci prvého ročníka stredných škôl, kvintáni na osemročných gymnáziách (pre školský rok 2022/2023)

Ako je možné o príspevok požiadať?

V prvom rade je potrebné vysvetliť, že príspevok nebude vyplácaný v hotovosti alebo na účet, ale formou zľavy pri nákupe hardvéru v obchode s elektronikou. Podmienkou jeho získania je registrácia cez formulár na webe projektu www.digitalnyziak.sk, kde je potrebné vyplniť údaje o dieťati a zákonných zástupcoch, a to najneskôr do 30. júna. Následne MIRRI v jednotlivých štátnych registroch overí, či žiadateľ spadá do kategórie podpory a ak áno, do niekoľkých týždňov dostane potvrdzujúcu SMS správu a informáciu o ďalšom postupe. Rodičia a žiaci si následne môžu vybrať niektorú zo stoviek zmluvných predajní v ich okolí, kde si budú môcť príspevok uplatniť. Postačí im mať so sebou občiansky preukaz a spomínanú SMS správu. Kompletný zoznam zapojených prevádzok bude dostupný na www.digitalnyziak.sk.

V akej výške bude poskytovaný?

Digitálny príspevok je jednotný – pre každého žiaka predstavuje sumu 350 eur. Na trhu by sa pritom malo nachádzať minimálne šesť typov zariadení v danej cenovej hladine, ktoré spĺňajú stanovenú technickú špecifikáciu. Platí, že ak bude žiak potrebovať drahšie zariadenie, rodičia zaň môžu doplatiť z vlastných zdrojov.

Čítajte viac: https://digitalnyziak.sk/casto-kladene-otazky/

https://tlacovespravy.sme.sk/ts/23150331/ma-vase-dieta-narok-na-350-eur-na-kupu-pocitaca-ci-tabletu.html?fbclid=IwAR1Eaj82CWeXck9fBnNZv3g4TiWJHDeNMD7BDCFYeXn3VLPGzpRf6FvM2js

 

Nástenka


ZAkraj

Potvrdenie o návšteve

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo