ZENIT 2018 - celoslovenská súťaž

V dňoch 20.-22.03.2018 organizovala naša škola pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátneho inštitútu odborného vzdelávania už 34. ročník celoštátnej súťaže ZENIT v elektronike a programovaní a 19. ročník tejto súťaže v strojárstve.

Na finále súťaže  sa stretlo 90 víťazov  krajských kôl súťaže z celého Slovenska a takmer 50 pedagógov, ktorí odborne viedli a hodnotili súťažiacich. Okrem týchto účastníkov súťaže využili možnosť sledovať priamo zápolenie stredoškolákov aj žiaci okolitých základných škôl a veru bolo sa na čo dívať. Súťažiaci testovali svoje vedomosti  a zručnosti v 10 kategóriách, ako napríklad programovanie, web dizajn, elektronika, či práca na CNC strojoch.

Súčasťou podujatia boli aj sprievodné podujatia pre súťažiacich vo forme slávnostného otvorenia súťaže v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne za účasti zástupcov Žilinského samosprávneho kraja, mesta Dolný Kubín, Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory a zástupcov zamestnávateľských regionálnych firiem, ako i  prezentácií  firiem a ich činnosti, prednášky o histórii Oravy a návštevy Oravského hradu.

Po 3 dňoch súťaženia boli odbornými hodnotiacimi komisiami vyhodnotení a ocenení tí najlepší študenti v rámci jednotlivých kategórií a veríme, že s menami týchto mladých šikovných ľudí sa ešte v budúcnosti stretneme v súvislosti s ďalšími úspechmi nášho odborného školstva.

Pre nás ako realizátora súťaže bolo toto podujatie možnosťou podporiť rozvoj odborného vzdelávania, ako aj možnosťou posunúť úroveň tejto súťaže zas o pomyselný kúsok vyššie.      Veríme, že sa nám stanovený cieľ podarilo naplniť, o čom najlepšie svedčí spokojnosť účastníkov súťaže  s vytvorenými podmienkami a možno sa tu o pár rokov stretneme pri tejto istej súťaži zas.

Ing. Adriana Bellová

P.S .

Zábery zo súťaže nájdete vo Fotogalérii  ( záložka O Škole, Fotogaléria - vľavo)

Výsledkové listiny nájdete v prílohách:

 

Jedálny lístok
Projekt Smapude_Life

             Projekt realizuje

     

       s príspevkom finančného

            nástroja EU Life

     Kontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo