Slobodný prístup k informáciám

Ak žiadate informácie

na základe zákona č. 207/2008 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov a zmysle smernice uvedenej vyššie o postupe pri aplikovaní zákona č.211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov majú občania právo žiadať sprístupnenie informácií.

• Žiadosť musí obsahovať nasledovné údaje:
  1. komu je určená,
  2. kto ju podáva (fyzická osoba uvedie meno, priezvisko, bydlisko; právnická osoba uvedie obchodné meno, sídlo),
  3. akú informáciu si žiada sprístupniť,
  4. spôsob, akým sa sprístupnenie informácie žiada,
  5. musí byť datovaná a pri písomnej žiadosti podpísaná žiadateľom.

• Žiadosť možno podať:
  1. písomne ako poštovú zásielku na adresu:
    Stredná odborná škola polytechnická
    Jelšavská 404
    026 01  Dolný Kubín - Kňažia
  2. písomne osobným doručením na sekretariát riaditeľa školy
    Stredná odborná škola polytechnická
    Jelšavská 404
    026 01  Dolný Kubín - Kňažia
  3. ústne u riaditeľa školy (Ing. Jozef Mihalko, budova ŠI, 1. poschodie č. dverí 109),
  4. telefonicky na čísle: 043/586 3139,
  5. faxom na čísle: 043/586 3139,
  6. elektronickou poštou na adresu: sekretariat@sospknazia.sk

Žiadosť je možné podať osobným doručením, ústne alebo telefonicky počas pracovných dní v čase od 7.30 do 14.00 h. Žiadosti podané faxom a elektronickou poštou možno podávať bez časového obmedzenia.

• Opravné prostriedky:

Proti rozhodnutiu povinnej osoby o odmietnutí požadovanej informácie možno podať odvolanie v lehote 15 dní od doručenia rozhodnutia alebo márneho uplynutia lehoty na rozhodnutie o žiadosti podľa § 17. Odvolanie sa podáva povinnej osobe, ktorá rozhodnutie vydala, alebo mala vydať.

Nástenka

ZAkraj

Potvrdenie o návšteve

Ochrana os. údajov