Duálne vzdelávanie

Dni otvorených dverí prilákali viac ako 500 žiakov ZŠ
Attachments:
Download this file (NOA0_1128_008.pdf)NOA0_1128_008.pdf

Tohtoročné Dni otvorených dverí sme predĺžili na 4 dni. Viac ako 500 žiakov základných škôl navštívilo najmä priestory školských dielní, ale aj prevádzky firiem, ktoré sú zapojené do duálneho vzdelávania. Zamerali sme sa na to, aby videli najmä pracoviská praktického vyučovania.


Navštívili naše dielne ručného spracovania kovov,, autoservis, elektrodielne. Vyskúšali si zváranie na simulátore, boli v najnovšej IKT učebni, zameranej na CNC programovanie, videli prácu a výrobky z 3D tlačiarne. Na každom pracovisku im pripravili majstri odborného výcviku ale aj naši žiaci ukážky zo svojej práce, ale aj malé úlohy na pobavenie.


Po prehliadke školy išli žiaci do firiem, ktoré majú veľký záujem o absolventov našej školy. Tu mohli vidieť v akých podmienkach pacujú zamestnanci dolnokubínskych firiem MIBA, Mahle, Fontána, Metales, KAJO,ale aj v Hovale v Istebnom, OFZ v Širokej, či Yanfeng v Námestove. Do duálneho vzdelávania sa zapojila takmer polovica z 325 študentov našej školy aj preto, že sa firmy hmotne aj finančne podieľajú na ich príprave a po skončení školy dávajú absolventom možnosť perspektívneho zamestnania.

Snažíme sa reagovať na potreby zamestnávateľov flexibilne. Minulý rok sme otvorili nový odbor mechanik-mechatronik, ktorý spája vedomosti z elektrotechniky a strojárstva a je najžiadanejší na trhu práce. V budúcom školskom roku by sme chceli otvoriť ďalší - Technicko-administratívny pracovník, ktorý kombinuje základné ekonomické a technické vzdelanie. Tento učebný odbor je nedostatkový na trhu práce a je tiež žiadaný zamestnávateľmi.

O našich Dňoch otvorenýchdverí napísali v  MY Oravské noviny - viď príloha:

 

Potvrdenie o návšteve

Jedálny lístok
Projekt Smapude_Life

             Projekt realizuje

     

       s príspevkom finančného

            nástroja EU Life

     Kontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo