Banner
Literárna exkurzia a návšteva Novej scény v Bratislave – muzikál Bedári

Jeden z posledných letných dní roku 2023, 21. september, prežili niektorí žiaci IV. C a IV. E so svojimi triednymi učiteľkami Ivanou Škulecovou a Magdalénou Turčinovou v Bratislave. Po príchode do nášho hlavného mesta a obede v jednom z obchodných centier nám slnečné a príjemne letné počasie umožnilo pokochať sa uličkami Starého Mesta.

Navštívili sme Hlavné námestie, odkiaľ stredovekí radní páni riadili dunajskú metropolu. Pri soche sv. Juraja vedľa Primaciálneho námestia sme si chvíľu pospomínali na časy Napoleona a Prešporského mieru. Nasledovali potulky úzkymi uličkami, schodiskami a sprístupnené mestské hradby nám doslova otvorili známe výhľady na mesto.

Večer sme sa slávnostne naladení a ustrojení – chlapci vyskúšali košele pred stužkovou a maturitou – usadili v budove Novej scény. Muzikál Bedári, najslávnejší a najdlhšie hraný muzikál na svete, ktorý, ako uvádza samotné divadlo, videlo viac ako 70 miliónov divákov v 22 jazykoch, aj nás chytil za srdce. Hlboké, k zamysleniu vedúce texty striedali vtipné pasáže, nádherná dojemná hudba a famózne výkony účinkujúcich umocnili zážitok z predstavenia. Svetoznámy príbeh z pera Victora Huga, ktorý nám cez postavy trestanca Jeana Valjeana, komisára Javerta, malej Cosette a jej nešťastnej mamy Fantine aj v dnešnej dobe pripomína, že nikto, koho zasiahne láska a pomoc blížneho, a nechá sa nimi viesť, nie je stratený. Že každý máme šancu na zmenu, že všetci potrebujeme lásku blížneho a, ako sa spievalo v záverečnej piesni: „Lásku žiadaj, lásku vráť“. Nech v nás zostane toto posolstvo zachovať lásku a posúvať ju ďalej!


https://sospknazia.edupage.org/news/?gtnid=1675#news-1675

 

Nástenka


ZAkraj

Potvrdenie o návšteve

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo