Banner
Účasť na krajskom kole Festivalu vedy a techniky v Žiline

Žiak IV.E mm - Ján Holeček, pod vedením Ing. Jána Rakúsa reprezentovali našu školu na krajskom kole 25. ročníka súťaže  Festival vedy a techniky AMAVET, ktoré sa konalo 21.10.2022 vo vestibule Rektorátu  Žilinskej univerzity.

FVAT je celoštátnou súťažnou prehliadkou vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl, ktorí prezentujú svoju vedecko-technickú činnosť pomocou panelovej  prezentácie. Ich projekty hodnotí odborná komisia zložená z vedcov či vysokoškolských pedagógov. Na súťaži sa zúčastnilo 12 súťažiacich s rôznorodými projektami.

Ján Holeček  prezentoval stôl na výučbu PLC systémov, ktorý bol vyrobený v našej škole ako učebná pomôcka. Na ňom sa môžu žiaci odboru mechanik elektrotechnik a mechanik-mechatronik naučiť ovládanie rôznych elektrických zariadení pomocou systému  LOGO! Soft Comfort.

Najskôr bol podľa Ing. Jána Rakúsa vyrobený jeden funkčný vzorok. Potom, ako prešiel náročnými testami technickej kontroly, podľa neho bolo vyrobených ďalších 9 kusov. Stoly už sú presťahované do vynovených dielní a budú plniť svoju funkciu vo vzdelávaní.

https://sospknazia.edupage.org/news/

 

Nástenka


ZAkraj

Potvrdenie o návšteve

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo