Banner
Vianočné prianie

Najkrajšie sviatky v roku, Vianoce, sú už za dverami. Tíško čakajú, ako ich prijmeme a prežijeme. Okrem tradičného priania: „šťastné a veselé“ skúsme sa viac vhĺbiť do podstaty a zmyslu Vianoc, hľadajme pokoj a šírme ho ďalej.

Želajme si NÁDEJ, ktorá nás posúva vpred v presvedčení v lepšie časy.

Želajme si VIERU, ktorá nás posilňuje, ochraňuje a uzdravuje.

Želajme si LÁSKU, ktorá spája ľudské srdcia v jedno.

Majme vieru, nádej, lásku a urobme naše domovy príbytkom skutočných Vianoc.

 Nádherné, zamysleniahodné posolstvo o Vianociach prináša aj náš žiak II. E triedy, Tomáš Jakubjak, verím, že tak, ako oslovil mňa, osloví všetkých, ktorí ho budú čítať:

Vianoce tohto roku budú iné, zvláštne, výnimočné....mnohí z nás sa s prichádzajúcimi zmenami zabudli tešiť a radovať. Záleží vôbec na tom, že nie sú rovnaké ako každý rok? Prečo by nemohli byť nezabudnuteľné? ...to záleží na nás.... Vianoce môžu zachrániť rok 2020. Ako? Jednoducho! Vážme si toho, že máme možnosť byť v kruhu svojej rodiny, že naši blízki sú zdraví  a môžeme byť s nimi. Ten čas je nenahraditeľný. Vypnime preto televízor, obmedzme sociálne siete či správy z politiky a skúsme nájsť kľúč, ktorý nám otvorí dvere do doposiaľ najzvláštnejších  Vianoc za posledné roky. Zložme masku, ktorá nám zakrýva oči a núti nás žiť v tme a smútku. Vianoce sú predsa o niečom inom než o darčekoch, ktoré ležia pod stromčekom. Láska, pokoj, radosť, súdržnosť sú v našich srdciach, rozbaľme tieto darčeky a dajme ich svojim najbližším. Otvorme oči, aby sme na Štedrý deň mohli vidieť ligotavé svetielka nielen na vianočnom stromčeku, ale hlavne úsmevy a iskry šťastia v očiach našich blízkych. Otvorme pomyselné dvere k srdciam ľudí. Kľúč sa nachádza v každom z nás, je len na nás, či túžime po otvorení týchto dvier, ktoré nás dovedú k pravému zmyslu Vianoc alebo ostaneme stáť pred dverami a počkáme, kým nás ľad nepremení na studené sochy. Rok 2020 môže mať tie najkrajšie Vianoce!

Mgr. M. Turčinová

viac na  https://sospknazia.edupage.org/?

 

Nástenka


ZAkraj

Potvrdenie o návšteve

Ponuka nájmu

Ochrana os. údajovKontakt

Užitočné linky

Učitelia login
© 2010 Stredná odborná škola polytechnická, Dolný Kubín-Kňažia, Jelšavská 404/1, 026 01 Dolný Kubín-Kňažia  |  Webdesign: WebLab  |  Enimo